רוכשים מכולה – מהם הפרמטרים שכדאי לבחון?

אם אתם רוצים לשנע סחורה ממקום למקום, או לאחסן סחורה – כנראה שאתם זקוקים למכולה. אך איך בוחרים את המכולה המתאימה? יצאנו לבדוק: מסתבר שיש לא מעט סוגים של מכולות ולכל אחת תכונות אחרות, ולמעשה מכולות יכולות לשמש לצרכים שונים ומגוונים מאוד – לאחסון, להובלה ואפילו כחללי מגורים או אפילו משרדים.

המכולות התחילו בשנות החמישים, כאשר בתחילה שימשו כאמצעי למשלוח סחורות, ומאז עברו כברת דרך ארוכה שגילתה אותן כחומר שימושי במקרים רבים נוספים. בין אם אתם זקוקים לפתרון אחסון פשוט או לחלל משרדי מאובזר, ישנם פרמטרים מסוימים שכדאי לכם לבחון על מנת להבטיח שאתם מבצעים את ההשקעה הנכונה במכולה. במאמר זה, נסקור מקרוב את הגורמים המרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת מכולות.

רוכשים מכולה - מהם הפרמטרים שכדאי לבחון - CONTAIN

מהן הסיבות שמובילות לרכישת מכולה?

יש לא מעט סיבות לרכישת מכולה, וזה תלוי בשימוש שאתם עושים בה. בואו ונבחן מספר סיבות שבעקבותיהן אנשים קונים מכולה, וחשבו כיצד אתם יכולים לתעל את הסיבות הללו לטובתכם:

  • עמידות: המכולה עמיד בפני מזג אוויר ויכול לעמוד בתנאים שונים, החל משלג ועד גשם וחום קיצוני. עם בידוד מתאים המכולה יכולה לשמש אפילו כמקום מגורים.
  • חיסכון והתאמה אישית: מכולה יכולה לשמש כפתרון דיור אטרקטיבי, המספק אלטרנטיבה מהירה וחסכונית לשיטות הבנייה המסורתיות. האפשרויות העיצוביות הן אינסופיות, ומציעות את החופש ליצור מרחב מגורים ייחודי ומותאם אישית עבור כל אחד.
  • שימושים מגוונים: למכולות יש יותר ממטרה אחת אשר ניתן להשתמש בה, החל משימוש כמחסן, מכולות משרד ואפילו מרפאה ניידת. יתרונה הגדול של המכולה הוא ניידותה, מה שהופך אותה מתאימה למצבים ודרישות שונות.
  • אמצעי אחסון והובלה ירוק: אחת הסיבות, אולי הפחות נפוצות אך חשובות בהחלט היא היתרון המשמעותי שיש למכולות בתרומה לסביבה ולשימוש חוזר. ייצור המכולות הינו ידידותי לסביבה, ובאמצעות תוך שימוש בשיטות בנייה ירוקה וקידום עיקרון השימוש החוזר ניתן לחסוך באנרגיה רבה ולהגן על משאבי הטבע.

בנייה במכולות – תופעה חדשה יחסית אך תופסת תאוצה

יוקר המחיה בישראל הוא לא תופעה חדשה, וככל שהרדיפה אחר פתרונות דיור בולטים ממשיכה, רעיון חדש צץ כמועדף על רוכשי דירות: מכולות שילוח, אשר ששימשו בעבר בעיקר להובלה, וכיום הפכו למבוקשות דווקא כחומר לבניית בתים. משפחות מרקע מגוון ברחבי ישראל מאמצות את השימוש במכולות כגישה חסכונית וחדשנית להגשמת החלום שלהן לבעלות על בית בישראל – ממכולה.

אם גם אתם רוכשים מכולות מגורים, כדאי שתשימו לב לפרמטרים הבאים שאותם נבחן, על מנת שתוכלו לקבל מענה הולם לצורך שלכם.

הפרמטרים שכדאי לבחון לפני שרוכשים מכולה

ברכישת מכולה, יש לבחון מספר גורמים. חלק מהגורמים כוללים את הגודל, הסוג, המצב והמיקום של המכולה ועוד, כאשר אלו ממלאים תפקיד חשוב בהתאמה לצרכים (וכפי שכבר הבנו, הצרכים הינם רבים ומגוונים, ולכן יש לבצע התאמה ספציפית). על ידי הערכה יסודית של הפרמטרים, תוכלו לקבל החלטה מושכלת ולהבטיח שהמכולה שתרכשו תענה על הדרישות שלכם.

בואו נבחן את הפרמטרים שיש לבחון טרם רכישת המכולה:

  1. בדקו את המידות – קבעו את מידות המיכל בהתאם לצרכים שלכם. חשבו: מה אתם רוצים לבנות עם המכולה? האם זהו מקום מגורים? האם המקום צריך לאחסן פריטים? ואם כן, מהו מספר הפריטים שצפוי להיות מאוחסן?
  2. בצעו בדיקת עלויות – כמו ברכישת דירה למגורים או משרד, יש עלויות נוספות אשר מתלוות לרכישה כמו רכישת חומרי ציפוי לקירות או חומרי גלם נוספים לבניית המכולה.
  3. בחרו את החברה המבצעת – חשוב לבחור בחברה מקצועית ואמינה שאתם מרגישים שיכולה לספק לכם את המענה המתאים לפי הצורך הספציפי שלכם.

לאחר ביצוע הצעדים הראשונים האלה, חשוב לבצע שיחה יחד עם הצוות המבצע של הפרויקט ולדון בהיבטים שחשובים לכם, כגון: עיצוב מסוים למכולה שאתם רוצים, מידות, חומרים מסוימים, רצפת מכולה מעץ (או מכל חומר אחר) אם צריך.

שימו לב – חשוב להציף את כל הפרטים, שכן ככל שתציגו יותר את הצרכים שלכם כך תוכלו להפחית עלויות ולקבל מוצר מוגמר שתואם לרצונכם בצורה אפקטיבית.

לסיכום

בנייה עם מכולות היא לא רק פתרון חסכוני ביותר, אלא גם דרך לצמצם את טביעת הרגל הפחמנית שלנו ולקדם בנייה בת קיימא. מגמה זו היא חלק מהתנועה ההולכת וגוברת לעבר בנייה ידידותית לסביבה, שבה שימוש במכולות כחומרי בניין יכול לסייע בהגנה על הסביבה. מכולות, כאמור יכולות לשמש למגוון מטרות ולכן חשוב לכוון את אנשי המקצוע הנכונים אל הצרכים הספציפיים שלכם ברכישת המכולה.

זה הזמן לחקור עוד לא?
שלושה משרדים יבילים

הטרנד החדש בבניית משרדים

בנייה במכולות - הטרנד החדש ומה כדאי לכם לדעת עליו - CONTAIN

בנייה במכולות: הטרנד החדש ומה כדאי לכם לדעת עליו?

בית ממכולות

די לחפור: טרנד הבתים ממכולות הגיע גם לישראל

בית מעץ מייצג דוגמה למאמר מקצועי בנושא צימרים ניידים - CONTAIN

צימרים ניידים