הובלות בקירור באמצעות מכולות

המטרה של הובלות בקירור, בדרך כלל בהתייחס לתעשיית המזון והתרופות היא לאפשר הובלת מוצרים שעשויים להתקלקל בדרך, מבלי להתקלקל. הייעוד הוא להשתמש ברכב מסחרי אשר מסוגל לשמור על אותה הטמפרטורה לאורך כל הנסיעה (בדרך כלל 4-6 מעלות צלסיוס), ולהביא את המוצר הרגיש לטמפרטורה בצורה שלמה – כל הדרך אל היעד.

הובלות בקירור – כל מה שצריך לדעת

בעבר, הדבר נעשה באמצעות קירור "לא אמיתי" עם קוביות קרח, היום לעומת זאת המשאיות כבר מכילות מכולות קירור אשר עובד על אותו עיקרון פעולה כמו המקרר הביתי שלנו, ויכולות לשמור על הטמפרטורה בשטח לאורך זמן. אם אתם מעוניינים בשירותי הובלות בקירור, המאמר הבא יעשה לכם סדר.

הובלות בקירור - CONTAIN

באילו מקרים נזדקק להובלות בקירור?

בעולם של היום, הובלה בקירור היא חיונית להובלה בטוחה ויעילה בכל מקרה בו אנחנו מזמינים סחורות מתכלות. הייצור של מוצרים הדורשים קירור, לרוב מתבצע במקום רחוק מהמקום בו הם נצרכים, והובלה בקירור היא הדרך היחידה להבטיח שמוצרים אלו יגיעו ליעדם באותו מצב כמו בעת יציאתם מהמפעל. ממוצרי חלב ובשרים ועד גלידה ומזונות קפואים, כל המפעלים חייבים לשנע את הסחורה שלהם למרחקים ארוכים, לפעמים אפילו על פני אוקיינוסים, וללא הובלה אמינה ויעילה בקירור, זה יהיה בלתי אפשרי. כפי שמשתמע מהאמור, לא תמיד כלי השינוע יהיו רכבים, כאשר מדובר על מרחקים ארוכים בעולם, ניתן לשנע באמצעות ספינות ענק המכילות תאי קירור. הדבר משפיע על הכלכלה ומאפשר סחר ימי מתקדם ממדינות בהן הסחורות זולות יותר כמו דרום אמריקה או אפריקה.

הובלות בקירור – איך זה מתבצע בפועל?

בכל מה שקשור להובלה בקירור, אנו מדברים על הפרטים הקטנים. על מנת להבטיח שהקירור בטוח ויעיל עבור הסחורה שלכם, נדרש לשלב שלושה תנאים מרכזיים:

  1.  בראש ובראשונה, נזדקק למיכל מבודד היטב כדי לשמור על הטמפרטורות הנמוכות הנדרשות לסחורה (אחרת, עלויות החשמל של הרכב יהיו גבוהות למדי וכל תהליך הקירור יתייקר).
  2. התנאי השני הוא מנגנון קירור איכותי וחסכוני, אשר תפקידו הוא לשמור על הטמפרטורה של הסחורה כפי שהיא ולשמור על יציבות על מנת לחסוך באנרגיה.
  3. תהליך הטעינה והפריקה חייב להיות גם הוא מהיר ויעיל, ועל ההובלות לדאוג לכך.

תנאים אלו הם תקנים מפוקחים, וכל מי שמוביל בקירור חייב להקפיד על יישומם בשטח.

איזו סחורה מובילים בקירור?

בקירור בדרך כלל מובילים מזון, תרופות, תכשירים רפואיים ואפילו מכשירים או רכיבים אלקטרוניים הרגישים לשינויים בטמפרטורה. משרד הבריאות הגדיר תקנות ברורות אשר מבטיחות שההובלות מתבצעות כהלכה. למשל, קיימות הנחיות קפדניות להובלת מזון, לרבות שימוש בקונטיינרים ובאמצעי קירור מתאימים, ושמירה על טווחי טמפרטורות ספציפיים לסוגי מזון שונים. כך גם לגבי תרופות ותכשירים רפואיים, שבהם הוראות היצרן מכתיבות את הטמפרטורה הנדרשת להובלה בטוחה. גם בהובלה של מכשירים ורכיבים אלקטרוניים, ייתכן שיהיה צורך בקירור כדי להגן מפני נזק פוטנציאלי שעלול להתרחש בהם.

שירות הובלות בקירור על ידי חברה חיצונית

הובלה מסחרית בקירור היא שירות שמוצע על ידי חברות הובלה על מנת להבטיח שההובלה תהיה בטוחה ויעילה. חברות אלו מחזיקות צי של משאיות אשר תוכנן במיוחד כדי להוביל בקירור, ומתמחים במנגנונים ספציפיים שמסייעים לשמירה על הטמפרטורה, כל הדרך אל היעד. מנגד, חברות גדולות יותר פעמים רבות יקימו את "צי הקירור" שלהן ולא יעזרו בחברה חיצונית.

אילו פתרונות ניתנים במסגרת הובלות בקירור?

שליחויות ואחסנה באות יד ביד, ובדרך כלל חברות המציעות שירותים של הובלות בקירור יציעו גם שירותי אחסנה במחסנים (או מעבדות, אם מדובר בציוד אלקטרוני). העובדים בחברת ההובלות יוכלו לספק שטח אחסון בטו בחדרים פרטיים בתוך מחסן, עם מיגון וביטוח לכל התכולה הנמצאת בחדר. יש גם פתרונות אחרים, כמו אחסון מעבדה חלקי, זאת במידה ואינכם צריכים אחסון קבוע אלא רק לשכור שטח באופן זמני.

הובלה בקירור היא חיונית להובלה בטוחה ויעילה של מוצרים מתכלים בתעשיית המזון והתרופות. מדובר בשימוש ברכב מסחרי המסוגל לשמור על טמפרטורה מסוימת לאורך כל הנסיעה, ולדאוג שהמוצר הרגיש לטמפרטורה יגיע ללא פגע ליעדו. הדבר מושג באמצעות שימוש במכולות מבודדות היטב, מנגנוני קירור איכותיים וחסכוניים ותהליכי טעינה ופריקה יעילים.

שירותי הובלה בקירור מוצעים הן על ידי חברות הובלה והן על ידי חברות גדולות יותר בעלות "צי קירור" משלהן. בנוסף להובלה, חברות שילוח בקירור מציעות גם פתרונות אחסון כמו חדרים פרטיים במחסנים ואחסון מעבדה. בשורה התחתונה, הובלה בקירור חיונית לשמירה על איכות הסחורה המתכלה במהלך ההובלה ולהבטחת הגעתה ליעד במצב זהה לזה בו היא יצאה מהמפעל.

זה הזמן לחקור עוד לא?
שלושה משרדים יבילים

הטרנד החדש בבניית משרדים

בנייה במכולות - הטרנד החדש ומה כדאי לכם לדעת עליו - CONTAIN

בנייה במכולות: הטרנד החדש ומה כדאי לכם לדעת עליו?

בית ממכולות

די לחפור: טרנד הבתים ממכולות הגיע גם לישראל

בית מעץ מייצג דוגמה למאמר מקצועי בנושא צימרים ניידים - CONTAIN

צימרים ניידים