בניה קלה למגורים

חברת CONTAIN מתמחה בבניה קלה למגורים בהתאמה אישית. 

מהי בניה קלה למגורים?

בניה קלה למגורים היא שיטת בנייה הנעשית במהירות תוך כמה חודשים, היא ידידותית לסביבה ונחשבת בנייה ירוקה. אחד היתרונות הגדולים שלה הוא עלותה  – שהינה זולה באופן משמעותי יחסית לבנייה קונבנציונאלית.

ברחבי העולם הבנייה הקלה למגורים הינה פופולרית מאד. בשנים האחרונות הפופולריות שלה בישראל הולכת וגדלה. יותר ויותר זוגות צעירים ומשפחות שאינם מסוגלים לעמוד בעלות קניית דירה – בוחרים באפשרות לגור בבית הבנוי בשיטת הבנייה הקלה.

תהליך בניית הבית למגורים בבנייה הקלה נעשה במפעל – הוא מיוצר ומורכב בו ורק לאחר שהוא מוכן כיחידה אחת שלמה הוא מובל לשטח המיועד. עצם העובדה, שכל תהליך היצור וההרכבה של הבנייה הקלה למגורים מתבצע במפעל מפחית את החשש שאירועים בלתי צפויים ישבשו ויעכבו את תהליך הבניה. זהו עוד מרכיב התורם למהירות תהליך הבנייה.

בבנייה קלה לא משתמשים בבלוקים, בבטון או בטיח. חומרי הגלם הינם לוחות מיוחדים המשולבים בחומרי בידוד ומורכבים על שלד העשוי פלדה. בכל שלב של תהליך היצור נעשות בדיקות קפדניות של בקרת איכות.

ברוב המקרים יש צורך בקבלת היתר בנייה לבית שכזה ורק לאחר קבלתו ניתן להתחיל את תהליך יצורו של הבית. חשוב לציין, כי השגת אישור היתר בנייה למבנה הבנוי בשיטת הבנייה הקלה הינו קצר ופשוט הרבה יותר מהיתר כזה הניתן לבית קבע.

מה תרצו לדעת?
עיצוב פנים בית שבנוי בשיטת בניה קלה למגורים מחברת CONTAIN
תהליך של בניה קלה למגורים של חברת CONTAIN

מהם יתרונות של בניה קלה למגורים?

עלות הבית  – הבנייה הקלה חסכונית וזולה הרבה יותר ללקוח. לעיתים מגיע החיסכון הכספי אפילו עד לעשרות אחוזים. עלויות היצור של הבנייה הקלה הינן נמוכות יחסית לבנייה קונבנציונאלית, משום שכל התהליך אורך זמן קצר ואינו יוצר פסולת בניין רבה שיש לפנותה.

מהירות הבניה – תהליך הבניה אורך רק כמה חודשים וכך ניתן להיכנס לגור בבית תוך זמן קצר ולא לחכות חודשים ארוכים ואף שנים עד שהתהליך מסתיים, כפי שקורה בבניית הקבע.

התאמה אישית – כל בית מגורים הנבנה בשיטת הבנייה הקלה ניתן להתאמה אישית לצרכים הייחודיים של כל לקוח ולטעמו האישי.

שמירה על איכות הסביבה – הבנייה הקלה נקראת גם בנייה ירוקה. זאת משום, שהיא אינה פוגעת באיכות הסביבה, אינה מזהמת את האוויר ואינה משאירה אחריה פסולת.

רמת בידוד גבוהה – תהליך החיבור ההדוק של חלקי המבנה וחומרי הגלם של לוחות המבנה יוצרים רמת בידוד גבוהה – פי שלוש מאשר בבנייה הקונבנציונאלית. הבידוד לא רק תורם לחסימת רעשים ולהגנה מפני טמפרטורות חמות וקרות כאחד, אלא גם עוזר לחסוך בחשמל הן מבחינת חימום המבנה והן בקירורו בעונת החום. חומרי הבידוד גם מחזקים את עמידותם של המבנים הניידים בפני מצבים של רעידות אדמה.

איכות משובחת של קירות המבנה – תהליך היצור והגימור של קירות הבנייה הקלה הינו מוקפד מאד. זאת, כדי להבטיח יצור לוחות ישרים ומדויקים. איכותם של הקירות בבנייה הקלה גבוהה יותר מאיכות הקירות הנבנים  מבלוקים ומבטון.

ניתן להרחבה – ניתן  ליצור תוספת בנייה למבנה מגורים בבנייה קלה ולהגדילו למגורים בעלי שטח גדול יותר או למבנה בעל יותר מקומה אחת.

במקום שיפוץ לבית – מבנה מגורים בבנייה קלה יכול לשמש תוספת חדר או הרחבה לבית קבע.
ניתן להצמיד לקיר מבנה הקבע את המבנה הקל וכך לבצע את ההרחבה. תהליך זה חוסך את הצורך בשיפוץ בית, הריסת קירות, רעש, לכלוך וכמובן הוצאה כספית בלתי מבוטלת.

שינוע – ניתן להוביל את המבנים הניידים מוכנים בצורה אחראית ובטוחה ע"י משאית ייעודית וצוותים מקצועיים המומחים בהובלה ושינוע.

מהם שלבי בניית בית למגורים בבנייה קלה?

חברתנו מלווה את לקוחותיה לאורך כל תהליך של בניה קלה.
תהליך הבנייה אורך מספר שלבים:

שלב ראשון: פגישה ראשונה  – בפגישה הראשונה בין נציג החברה לבין הלקוח, יקבל הלקוח הסבר על מהות הבניה הקלה למגורים ועל האופציות השונות העומדות בפניו: מבנים ניידים למכירה או להשכרה. בפגישה זו, הלקוח מעלה בפני נציג החברה את צרכיו ודרישותיו בנוגע למגורים בבית נייד.

כמו כן יקבל הלקוח בפגישה זו הערכה כספית לבניית הבית הקל וטווח זמן משוער לאספקה. ניתן להציג בפני הלקוח דוגמאות של מבנים יבילים למגורים מבנייה קלה כדי שיוכל להתרשם מהסוגים והדגמים השונים שמציעה חברתנו ומאיכות הבנייה הגבוהה שלנו.

שלב שני: תכנון המבנה – תכנון אדריכלי, מפרט טכני ועיצוב פנימי וחיצוני של מבנים יבילים למגורים הרצויים ללקוח. יעוץ בתחומים אלו כלול בשירותים שחברתנו מספקת ללקוחותיה.

שלב שלישי: הוצאת בקשה להיתר בנייה – כמו לכל מבנה שמוקם, גם למבנים ניידים בבנייה קלה צריך להוציא היתר בנייה. הזמן המיודע עד לקבלת ההיתר לא ארוך ובוודאי צר יותר מקבלת היתר בנייה לבית שנבנה בשיטה הקונבנציונאלית.

שלב רביעי: התחלת היצור והבנייה –  לאחר שהלקוח מקבל את אישור היתר הבנייה, העבודה על יצור הבית מתחילה. לאחר שכל חלקי הבית מיוצרים ומחוברים זה לזה והעיצוב הפנימי והחיצוני מוכן בהתאמה אישית לדרישות הלקוח – הבית מובל אחר כבוד למקומו המיועד. שם, צוותי החברה יציבו אותו בבטחה על הקרקע, הוא יחובר לתשתיות השונות הדרושות למגורים בו (מים, חשמל, ביוב וכדו') וניתן יהיה להתחיל לגור בו.

שלבים של בניה קלה למגורים מחברת CONTAIN

הכתובת לבית שלכם
זה אנחנו!

בית לבן אשר בנוי בשיטת בניה קלה למגורים הדוגמה של חברת CONTAIN

חולם לגור בבית משלך עם שטח אדמה מסביב? לתכנן ולעצב אותו בדיוק לפי טעמך?
זהו לא חלום יותר – אפשר להפוך אותו למציאות!

בנייה קלה למגורים תספק לך את בית חלומותיך בעלות נמוכה מבית רגיל ובזמן קצר. חברתנו תשמח להגשים לך את החלום  – בנה בעזרתנו בית מגורים בבנייה קלה בעלות שווה לכל כיס.

צוות המומחים שלנו ילווה אותך בכל תהליך הבנייה: מבחירת סוג וגודל המבנה המתאים לך, תכנון המבנה, עיצובו ועד הצבתו על הקרקע. והכל – תוך זמן קצר ובעלות נמוכה יותר מהמקובל בשוק הבנייה הקונבנציונאלית.

בית פרטי כדוגמה של שאלות ותשובות בנושא בניה קלה למגורים של חברת CONTAIN

שאלות ותשובות

אכן כן! היא נקראת גם בנייה ירוקה משום שהיא חוסכת באנרגיה ובמשאבים טבעיים בתהליך הבנייה ואינה מזהמת את הסביבה בפסולת בניין.
זוהי בנייה ידידותית לסביבה ותומכת בשמירה על איכות הסביבה.

יש הרבה מה לכתוב על יתרונות הבנייה הקלה למגורים.
תוכל גם לקרוא בכתבה זו את היתרונות בהרחבה.
אולם אם ביקשת בשלוש נקודות, אז בבקשה:
1.בנייה מהירה
2.עמידות ויציבות טובים ביותר
3. קירות מבודדים המעניקים בידוד טרמי ואקוסטי משובח.

בוודאי! קודם כל, לא מתחילים את תהליך הבנייה עד שמתקבל היתר הבנייה.
ושנית – בתהליך היצור והבנייה חייבים לעבוד לפי התקנים המחמירים ביותר הנהוגים בעולם.

ככל שעוברות השנים הבנייה הקלה, הירוקה, הידידותית לסביבה, המהירה והחסכונית הזו – הולכת ותופסת תאוצה ברחבי הארץ.
הבנייה הקונבנציונאלית מפנה אט אט את מקומה לבנייה הקלה.

מאמרים אחרונים
שלושה משרדים יבילים

הטרנד החדש בבניית משרדים

בנייה במכולות - הטרנד החדש ומה כדאי לכם לדעת עליו - CONTAIN

בנייה במכולות: הטרנד החדש ומה כדאי לכם לדעת עליו?

בית ממכולות

די לחפור: טרנד הבתים ממכולות הגיע גם לישראל

בית מעץ מייצג דוגמה למאמר מקצועי בנושא צימרים ניידים - CONTAIN

צימרים ניידים

מגוון מכולות מייצגות דוגמה למאמר מקצועי בנושא סוגי מכולות - CONTAIN

סוגי מכולות

מבנה מעץ מייצג דוגמה למאמר מקצועי בנושא בנייה קלה מעץ - CONTAIN

בנייה קלה מעץ

הובלות בקירור - CONTAIN

הובלות בקירור באמצעות מכולות

רוכשים מכולה - מהם הפרמטרים שכדאי לבחון - CONTAIN

רוכשים מכולה – מהם הפרמטרים שכדאי לבחון?

מבנים ניידים על גלגלים בישראל של חברת CONTAIN

מבנים ניידים על גלגלים בישראל

בית על כף יד מייצג בתים ניידים מחברת CONTAIN עבר ועתיד

יתרונות וחסרונות במבנה נייד

מבנים ניידים כתוצר של בניה קלה מייצגים דירה במיליוני שקלים או בית נייד מחברת CONTAIN

דירה במיליוני שקלים או בית נייד?

בתים ניידים יפים מחברת CONTAIN עבר ועתיד

בתים ניידים – עבר ועתיד

פאנל באוויר בעת בניה מייצג דוגמה למאמר מקצועי בנושא מבנה נייד מתקפל - CONTAIN

מבנה נייד מתקפל