בניה קלה

חברת CONTAIN מתמחה ומובילה בבניה קלה בהתאמה אישית. 

החברה שמה לה למטרה להעניק ללקוחות חווית שירות אדיב ומקצועי. 

בניה קלה מתבססת על אלמנטים מוכנים המובאים מהמפעל לשטח שעליו מיועד הבניין להיבנות ושם הם מורכבים ע"י הקבלן. בתהליך הבנייה אין שימוש בבלוקים, בטון או בטיח, אלא בלוחות מיוחדים שאותם מרכיבים על מבנים העשויים פלדה או מבנים ניידים מעץ, יחד עם חומרי בידוד.

לבניה הקלה כמה שיטות בניה, אך מה שמשותף לכל אחת מהן הוא תהליך הבניה המהיר והזמן הקצר עד שמוקמים מבנים יבילים – יחסית לבניה הקונבנציונלית. שיטת בניה זו נחשבת ליעילה וחסכונית ועוברת לכל אורך התהליך – מיצור במפעל ועד הרכבתה בשטח – בדיקת קפדניות של בקרת איכות. שיטת הבניה הקלה של בית ממכולות פופולרית מאד בחו"ל, אך בישראל מבנים ניידים למכירה עדיין לא תפסו תאוצה רבה. רוב הבניינים נבנים עדיין בשיטת הבניה הקונבנציונלית.

מה תרצו לדעת?
פזל מארבע חלקים מתחבר לתמונה של פנים בית העשוי דרך בניה קלה של חברת CONTAIN

מה ניתן לבנות בבניה קלה?

מבנים ניידים או נייחים
בניה קלה למגורים
בניה מקונטיינרים – תעשייתית  או מסחרית
משרד נייד או בית נייד
מחסנים
תוספות בניה של מבנים יבילים למגורים – למבנים קיימים

יתרונות של בניה קלה

חסכון בעלויות – הרבה יותר זול לבנות בית בשיטת הבניה הקלה מאשר בכל שיטת בניה אחרת. החיסכון הכספי יכול להתבטא באחוזים רבים. הסיבה להקטנת העלויות היא מהירות הבניה והעובדה שאין צורך בפינוי פסולת בניין מאתר הבניה.

מהירות הבניה – כל תהליך הבניה עורך כמה חודשים בלבד.

תהליך בניה ששומר על איכות הסביבה – תהליך הבניה הקלה שומר על איכות הסביבה, משום שאין בו צורך בשימוש בכלים כבדים היוצרים אבק ומזהמים את האוויר כמו בבניה רגילה.

בידוד גבוה – ללוחות המרכיבים את הבניין יש בידוד תרמי ואקוסטי בדרגה גבוהה – פי שלושה מאשר בבנייה קונבנציונלית. הבניין גם עמיד לשינויי מזג האוויר בכל העונות ובזכות זאת מעניק לדייריו אפשרות לחיסכון בחשמל. חומרי הבניה הקלה גם משבחים את יכולת עמידותו של המבנה במצבים של רעידת אדמה.

תהליך יצור וגימור איכותי – בתהליך יצור הקירות במפעל קיימת הקפדה רבה על יצור לוחות ישרים ומדויקים באיכות מעולה. איכותם של הקירות גבוהה יותר מאשר איכות הקירות הנבנים מבלוקים ומבטון. חשוב לציין גם, כי לרוב חומרי היצור של הבניה הקלה יש תקן של בניה ירוקה.

ניתן להוסיף תוספת בניה – לבניה הקלה ניתן לבצע תוספת בניה. במקרה כזה, דיירי הבית אינם צריכים לעזוב אותו תוך כדי תהליך ההרחבה.

מהם החומרים שבהם משתמשים בתהליך של בניה קלה?

  • שלד המבנה – עשוי מעץ או מפלדה, אליו מחוברים פאנלים מחומרים שונים לפי בחירת הלקוח ויעודו של המבנה, כגון: פאנלים מבודדים שבין שלוש שכבותיהם מצוי חומר מבודד מסוג פוליסטרן, צמר סלעים או פוליאוריתן. קירות רב שכבתיים שפלדה מגולוונת בתוכם וקירות גבס בתוך המבנה. מחוץ למבנה לוחות העשויים מסופרבורד, אקווה פאנל או מאסטר קיר, שהינם חומרים המתאימים לקירות חיצוניים.
  • בלוקים – הקירות החיצוניים עשויים מבלוקים מלבניים הדומים לאלו שמשתמשים בהם בבניה הקונבנציונלית, אך הבלוקים של הבנייה הקלה קלים ומבודדים יותר.
  • עץ – בניה קלה מעץ מאופיינת בשלד ובחיפוי שלו העשויים מעץ.
    לוחות הציפוי של השלד עשויים מדיקטים או מלוחות עץ רב שכבתיים המודבקים יחד.
שירותים נוחים נבנו בשיטת בניה קלה של חברת CONTAIN
דוגמה של שיטת בניה קלה מחברת CONTAIN

שלבי בניית בית בשיטת בניה קלה

אחד היתרונות בבחירת החברה שלנו לתהליך הבניה הקלה, היא העובדה שאנחנו מלווים אתכם לכל אורך התהליך – משלב התכנון, דרך הביצוע וכלה בשינוע המבנה למקומו הקבוע.

שלב ראשון – כשתגיעו לחברתנו בפעם הראשונה תקבלו הסבר מקיף על עקרונות הבנייה הקלה, יתרונותיה ואפשרויותיה המגוונים. נשמע את בקשותיכם וצרכיהם הייחודיים ובעקבות כך ניתן לכם הערכה כספית לבניית הבית שאתם מעוניינים בו. במידה ותהיו מעוניינים בכך, נוכל לקחת אתכם לראות בתים בבנייה קלה שבנינו כדי שתוכלו להתרשם בשטח מהאפשרויות השונות ומאיכות הבנייה שלנו.

שלב שני – אם לא הגעתם למשרדנו עם תכנית אדריכלית קיימת, נשמח לתכנן עבורכם את התכנון האדריכלי ואת המפרט הטכני של הבית העתידי. אצלנו, התכנון האדריכלי, הוא חלק הכלול בשירות שאנו נותנים ללקוחותינו. עם סיום העבודה על התכנון תקבלו לידיכם הצעת מחיר מפורטת.

שלב שלישי – בשלב זה יש להוציא היתר בניה. צוות האדריכלים יגיש עבורכם את הבקשה לרשות המקומית. זמן ההמתנה להיתר הוא בממוצע כשמונה חודשים.

שלב רביעי –  עם השגת ההיתר מתחילים את תהליך הבנייה הקלה עצמו. חברתנו תדאג עבורכם לכל מה שקשור לתהליך הבניה, שיימשך בממוצע כשבעה חודשים עד לסיומו.

בתהליך הבניה קיימות שתי אפשרויות:

  1. שאת רוב עבודת הבניה וההרכבה יעשו במפעל. רק לאחר שהמבנה יהיה גמור ישנעו אותו למקום שהוא צריך להיות בו ושם הוא יחובר לתשתיות החשמל והמים ויבצעו בו את הגמורים הסופיים.
  2. שבמפעל ייצרו את כל חלקי הבית ורק באתר עצמו יחברו ביניהם עד שיקום בית מושלם וגמור.

מחפש חברה מומחית בבניה קלה?
אנחנו הכתובת שלך!

מי לא חולם לבנות לו את בית חלומותיו, בדיוק כפי שהוא רוצה, ללא תלות בקבלן חיצוני ובעלויות נמוכות יותר מהמקובל? בוא אלינו ונגשים לך את החלום!

בנה בעזרתנו בית בבניה קלה בליווי של צוות האדריכלים, המהנדסים ומנהלי העבודה שלנו, המומחים בבניה הקלה. הם יחסכו לך את כל תהליכי הבירוקרטיה המייגעים ויעמדו לשרותך מתהליך התכנון ועד לקבלת המפתח.

תוכל לבנות בית בזמן קצר הרבה יותר מאשר בבניה רגילה. תקבל מבנה באיכות גבוהה המיוצר בתהליכים טכנולוגיים מתקדמים.  הבניה הירוקה שלו אינה מזהמת את הסביבה וחוסכת בצריכת האנרגיה שלך בשל הבידוד המשובח של חומרי הגלם שלה.

בית אשר נבנה בשיטת בניה קלה

שאלות ותשובות

ככל שיעבור הזמן עוד ועוד אנשים יהיו פתוחים לרעיון של בניה מודרנית, קלה וירוקה יותר. כבר היום, קיימת תובנה בארץ שלא נכון להישאר שבויים בתבניות הישנות של בניה קונבנציונלית.

הבנייה הקלה זולה יותר משום שהלקוח הינו הקבלן של עצמו ואינו תלוי בחברה קבלנית כלשהי. כך הוא מצליח לחסוך עד שליש מעלות הבניה ביחס לבניה הקונבנציונלית.

בהחלט כן! זאת בשל הסיבות הבאות: החיסכון באנרגיה בתהליך הבניה, החיסכון במים משום שבתהליך הבניה אין צורך בשימוש במים וכן היעדר פסולת בניין המזהמת את הסביבה.

וודאי! כל מבנה המקבל היתר בניה הינו מבנה העומד בתקנים המקובלים בארץ ובעולם.

דוגמה של בניה קלה - CONTAIN
מאמרים אחרונים
שלושה משרדים יבילים

הטרנד החדש בבניית משרדים

בנייה במכולות - הטרנד החדש ומה כדאי לכם לדעת עליו - CONTAIN

בנייה במכולות: הטרנד החדש ומה כדאי לכם לדעת עליו?

בית ממכולות

די לחפור: טרנד הבתים ממכולות הגיע גם לישראל

בית מעץ מייצג דוגמה למאמר מקצועי בנושא צימרים ניידים - CONTAIN

צימרים ניידים

מגוון מכולות מייצגות דוגמה למאמר מקצועי בנושא סוגי מכולות - CONTAIN

סוגי מכולות

מבנה מעץ מייצג דוגמה למאמר מקצועי בנושא בנייה קלה מעץ - CONTAIN

בנייה קלה מעץ

הובלות בקירור - CONTAIN

הובלות בקירור באמצעות מכולות

רוכשים מכולה - מהם הפרמטרים שכדאי לבחון - CONTAIN

רוכשים מכולה – מהם הפרמטרים שכדאי לבחון?

מבנים ניידים על גלגלים בישראל של חברת CONTAIN

מבנים ניידים על גלגלים בישראל

בית על כף יד מייצג בתים ניידים מחברת CONTAIN עבר ועתיד

יתרונות וחסרונות במבנה נייד

מבנים ניידים כתוצר של בניה קלה מייצגים דירה במיליוני שקלים או בית נייד מחברת CONTAIN

דירה במיליוני שקלים או בית נייד?

בתים ניידים יפים מחברת CONTAIN עבר ועתיד

בתים ניידים – עבר ועתיד

פאנל באוויר בעת בניה מייצג דוגמה למאמר מקצועי בנושא מבנה נייד מתקפל - CONTAIN

מבנה נייד מתקפל